Fotograficy .:  Powrót

.: Księga gości
.:  Strona PDK

Email: fotoklub@o2.pl

Uwaga !!! W razie problemów z przeglądaniem galerii proszę zainstalować flash playera

Stanisław Waszkiewicz - "Senior" wśród klubowiczów fotografią zajmuje się niemal od półwiecza, pierwsze zdjęcia "Smieną" wykonał jeszcze w latach pięćdziesiątych a pierwsze spotkanie z chemią i ciemnią fotograficzną dokonało się w roku 1962 pod kierunkiem Henryka Neumanna w niegdysiejszym Domu Kultury Dzieci i Młodzieży.
Potem praca w Powiatowym Domu Kultury i kolejne stopnie fotograficznego wtajemniczenia, udział w plenerach fotograficznych, konkursach i wystawach wreszcie wiele lat pracy instruktorskiej z młodzieżą i dziećmi w PDK i ODK.
Niektórzy jego wychowankowie "przerośli mistrza" - choćby Krzysztof Anin Kózko znany dziś lubelski fotografik. Od dawna dokumentuje bieżące wydarzenia w Parczewie i okolicach, jego zdjęcia można znaleźć w wydawnictwach regionalnych i folderach wydawanych przez Urząd Miejski. Lubi fotografię krajobrazową, choć nie stroni od reportażu i fotografii przyrodniczej, z pasją fotografuje kwiaty i zwierzęta.
Rosną mu groźni konkurenci syn Michał i córka Asia, którzy też fotografują
z pasją.

Grzegorz Gmitruk - absolwent Warszawskiej Szkoły Fotografii
dr. Mariana Shmidta w Warszawie. Uczeń wielu sławnych na całym świecie fotografów, wykładowców akademii artystycznych i szkół filmowych. Urodził się w Parczewie 12 sierpnia 1980 r. Już jako uczeń szkoły podstawowej dostał swój pierwszy aparat - był nim popularny wówczas Zenit - i z wielka pasją robił zdjęcia na wszystkich rodzinnych uroczystościach. Zapełniając rodzinne albumy wieloma ciekawymi fotografiami. Później odkrył, że bardzo wdzięcznym obiektem do fotografowania jest również przyroda i cała natura nieożywiona. Do dzisiaj pozostała ona jego głównym modelem. Godzinami potrafi poszukiwać ciekawych miejsc i sytuacji, które chciałby sfotografować, a kolejne godziny spędza w ciemni wywołując swoje zdjęcia. Niestety tego czasu ma ostatnio trochę mniej ponieważ dzieli go pomiędzy swoją pasję, pracę w zakładzie fotograficznym a rodzinę. Dwa lata temu urodził mu się synek i teraz to on zaprząta uwagę młodego fotografa.
.: Galeria zdjęć

Paweł Jaworski - Ur. 15 września 1975 r. Na studiach poznał dziewczynę z którą się potem ożenił. 4 kwietnia 2006 przyszła na świat jego pierwsza córeczka Agatka. Z fotografią związany od początków swoich studiów na UMCS (wydział P i P). Pierwszy aparat z autofocusem EOS 300, dawał już więcej możliwości i znacznie podniósł komfort robienia zdjęć. Na jego zdjęciach pojawiały się zarówno krajobrazy, architektura, znajomi(e) jak i całkiem obcy ludzie, zabytkowe samochody, lokomotywy, kolej i oczywiście cała gama studenckich imprez kulturalnych. Związany również ze studenckim kołem fotograficznym ekonomistów i Samorządem Uczelnianym UMCS dla którego m.in. fotografował do studenckiej gazety A4. Przed rokiem z żalem pożegnał się z aparatem analogowym, by odkrywać tajniki fot. cyfrowej. Starania, aby zawsze przemieszczał się z nim aparat dały rezultat w postaci wielu interesujących zdjęć. Traktuje fotografię jako pokarm dla ducha.
.: Galeria zdjęć

Zbyszek Słowik - Urodzony 22.12.1974 - żona Kasia, córka Karolinka. Fotografuje od zawsze. W latach 80-tych uczęszczał do kółka fotograficznego prowadzonego przez Pana Stanisława Waszkiewicza. Fotografię traktuje jako hobby. Najlepiej czuje się fotografując piękne kobiety, a także portrety co najlepiej widać w jego portfolio. Uczestnictwo w klubie traktuje jako kolejne doświadczenie, poznawanie nowych ludzi i doskonałą zabawę ale także pogłębianie swojej wiedzy na temat fotografii jako sztuki. Jest otwarty na współpracę z osobami, które staną po drugiej stronie jego obiektywu, a także z wizażystami, fryzjerami oraz stylistami, z którymi mógłby stworzyć świetne niezapomniane fotografie.
Zapraszam do obejrzenia jego zdjęć w naszej galerii, a także do odwiedzenia strony www.fotoslowik.pl oraz www.Plfoto.com.

.: Galeria zdjęć

Zbigniew Śliwkiewicz - Urodził się i koniec (bo nie miał innego wyjścia) c.d.n.
jego zdjęcia można również oglądać na stronie
Galeria Parczewska

.: Galeria zdjęć

Marta Teleon - miłośnik przyrody poszukujący niezwykłych krajobrazów i piękności ze świata flory i fauny. Absolwentka Akademii Podlaskiej w Siedlcach (kierunek biologia środowiska). Przygodę z aparatem zaczęła na studiach Nikonem D50. To fascynacja przyrodą i chęć utrwalania jej na dłużej była motorem do fotografowania. Obecnie pracuje jako wychowawca świetlicy w szkole podstawowej.

Przemek Smoczyński

.: Galeria zdjęć

Andrzej Chodacki - Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, z pochodzenia góral, szczęśliwy mąż, ojciec dwójki wspaniałych dzieci. Specjalista chorób wewnętrznych, aktualnie w trakcie specjalizacji z kardiologii. Fotografuje od ok. 20 lat, wcześniej Zenith 12XP, Canon EOS 3000, ostatnio Nikon D50 . Traktuje fotografię jako zapis ważnych wydarzeń, ale wydarzenia to tło dla ludzi. Jedną z jego pasji jest gra na gitarze klasycznej i harmonijce ustnej. Córka już interesuje się fotografią i w tym roku ma dostać pierwszy aparat fotograficzny i pierwszą gitarę. .: Galeria zdjęć

Tomek Ostapiuk